Contact

Wij zijn tot 16:30 uur telefonisch bereikbaar op nummer 0513-744150 of stuur een mailtje naar info@greencamp.nl

0513 - 744 150

Lot

Wijngaarden en rivieren omarmd door kliffen, mooie kastelen, gastronomische restaurants en karaktervolle dorpen, dat is de Lot. De Lot is net zo mooi en sfeervol als de Dordogne alleen minder toeristisch. Daardoor vind je hier nog authentieke en onaangetaste Franse dorpen.

Kortom, de Lot heeft veel te bieden!

  • Lot, Het prachtige Saint-cirq-Lapopie
  • Chateau Bonaguil, Lot
  • De meanderende Lot
  • Een van de 500 wijngaarden in de Cahors, Lot
  • Fietsen in de Lot
  • Figeac in de Lot
  • Gouffre-de-Padirac, Lot
  • Het jaagpad langs de Lot
  • Lot, Autoire
  • Lot, grotklimmen
  • Lot, Lac de Cazals
  • Lot, Lauzerte
  • Lot, outdoor
  • Lot, Pont Valentré in Cahors
  • Mooie zwemplekjes in de Lot
  • Prachtig kanovaren in de Lot
  • Rocamadour, Lot
  • Saint Cirq Lapopie , Lot
  • Varen op de Lot
  • Waterval Albussac, Lot

Lot

De Lot ligt in het zuidwesten van Frankrijk en is genoemd naar de rivier die door het departement stroomt. Voor veel Nederlanders die de toeristische drukte van de Dordogne willen ontvluchten is de streek langs De Lot een uitstekend alternatief. Bezienswaardigheden in Lot zijn er in overvloed. Het is dan ook niet voor niets dat de Lot een van de meest geliefde vakantiebestemmingen is in het zuiden van Frankrijk. Toch is deze streek nog wat minder bekend als het aangrenzende departement Dordogne. Dit is echter niet geheel terecht, omdat er in het departement Lot, evenals in de Dordogne, veel te zien en te beleven is.

Een geliefde vakantiebestemming

Dat is de Lot zeker. Er is namelijk genoeg te zien en te beleven. Van de prachtige stad Cahors met haar indrukwekkende Pont Valantré, tot de mooie plaats Figeac. Ook Gouffre de Padirac is absoluut de moeite waard om met een bezoekje te vereren. Deze indrukwekkende grot bevind zich op de bodem van een groot gat in de grond en middels een spannende boottocht kunnen bezoekers deze mooie grot verkennen. Ook het kasteel van Bonaguil is leuk om te bezoeken. En vergeet niet een bezoekje aan het schilderachtige dorpje Saint-Cirq-Lapopie Dit plaatsje in de Lot wordt door de kenners tot de een van mooiste dorpjes in heel Frankrijk gerekend.

Heerlijke keuken

Je kunt in de Lot lekker eten. Er zijn veel bistro’s en enkele culinaire ‘sterren’ restaurants. Naast de wijnen (Cahors) zijn ook truffels, eekhoorntjesbrood, gedroogde pruimen en walnoten belangrijke producten uit deze streek. Eend is de regionale specialiteit met de befaamde Confît de Canard en Magrèt de Canard. Maar ook een Salade de Gésiers staat bijna overal op de menukaart. Probeer ook eens typische specialiteiten zoals de ronde Cabécou-geitekaasjes,, en de Tourtières (appeltaartspecialiteit).

Natuur in de Lot

Lot ligt tussen twee mooie rivieren, de Dordogne en de Lot. Het gebied daartussen kenmerkt zich door ongerepte natuur, met veel mogelijkheden om te wandelen en te fietsen. Diverse valleien wisselen elkaar af en aan de rand van deze valleien vind je vaak kliffen of kalkplateaus (Causses), met een vegetatie van grassen en eiken. Zoek je meer bos?  Dat vindt je le Ségala en la Bouriane.

Het Parc naturel régional des Causses du Quercy is een immens natuurpark, dat in het noorden begrensd wordt door de Dordogne. Het ligt op een kalksteenplateau en kenmerkt zich door diepe dalen van de rivieren de Lot en de Célé. Ook zijn er vele onderaardse rivieren, waardoor er talrijke grotten zijn ontstaan. Diverse grotten bevatten prehistorische schilderingen. In de Gouffres, dat zijn diepe kloven, baant het water zich een weg door smalle rotsspleten. De bekendste kloof is de Gouffre de Padirac die voor een deel per boot is te bezoeken over de ondergrondse rivier de Padirac.

De Causses du Quercy staat ook bekend om de vele verschillende orchideeënsoorten die hier bloeien. In een bepaald deel, de Causse de Limogne, wordt vaak naar truffels gezocht. Naast de natuurlijke schoonheid kan je ook diverse historische bezienswaardigheden bewonderen, zoals cazelles (ronde stenen hutjes), duiventorens, openbare wasplaatsen (waaronder die van Saillac), hunebedden of dolmens bij Pech-Laglaire en rotswoningen.

Wijn uit de Lot: AOC Vin de Cahors

De Lot is bijzonder trots op haar ‘vin noir’, een volle rode wijn met veel structuur. Deze wijn wordt geproduceerd op de zachte hellingen van de Lot vallei, ten westen van Cahors. De AOC Cahors bestaat voor minimaal 70% uit de Malbec-druif. Eventueel wordt de AOC Cahors aangevuld met Merlot. Deze zware wijn is rijk aan tannine. Daarnaast wordt deze wijn al dan niet op houten vaten gerijpt. is uitstekend houdbaar (tot 10 à 12 jaar).

Trek er eens lekker op uit en ga wijnproeven op een Domaine of Château bij één van de 500 wijnboeren van het AOC-gebied. Zij zullen je hartelijk ontvangen.

Leuke uitjes

Saint Cirq-Lapopie

Het juweel van de vallei, zo wordt Saint-Cirq-Lapopie ook wel genoemd. Het dorp ligt op een 100 meter hoge rots boven de rivier de Lot. Omdat het dorp geïsoleerd ligt , is het oude karakter bewaard gebleven. Tegenwoordig is het een historisch monument. Wandel langs de prachtige versterkte stadspoorten, hobbelige straatjes en vakwerkhuizen. Ontdek de gotische gevels, woningen met bogengalerijen, steile trappen, nauwe doorgangen en nog veel meer. Op het hoogst gelegen punt ligt de 16e eeuwse kerk. Van hier af heb je een prachtig uitzicht over de Lot. Dit dorp is zo mooi dat het zelfs deel uitmaakt van de mooiste dorpen van Frankrijk en in 2012 door het televisiepubliek gekozen tot het favoriete dorp van de Fransen. Het dorp heeft gezellige straatjes met talloze galeries en leuke winkeltjes.

Figeac

Figeac is een van de mooiste plaatsjes in de Lot. Het heeft de tand des tijds goed doorstaan, wat betekent dat je hier vele mooie oude gebouwen en middeleeuwse straatjes kunt vinden.

Cardaillac is een klein plaatsje ongeveer tien kilometer ten noorden van de grotere plaats Figeac. Het plaatsje behoort ook tot de zogenaamde ‘Les Plus Beaux Villages de France’, oftewel de allermooiste dorpjes in heel Frankrijk.

Autoire

Autoire heeft alles wat je van een Frans dorp mag verwachten; mooie huizen, een kerkje, een restaurantje en een monument voor de gesneuvelde soldaten uit de Eerste Wereldoorlog. Maar Autoire heeft nog iets meer want het ligt prachtig tussen de rotsen en heeft als bonus een prachtige waterval. Het is even lopen , maar het is de moeite waard!

Cahors

Een bezoek aan deze historische plaats en een wandeling langs de geheime tuinen is een hoogtepunt van je vakantie in de Lot. De wandeling kun je doen via een speciale tuinenroute.

De Pont Valentré is een middeleeuwse brug over de rivier de Lot in de stad Cahors. De brug is 172 meter lang, en heeft acht bogen. Er zijn drie vierkante torens op de brug gebouwd, die als doel hadden om de stad Cahors te verdedigen. De Pont Valentré staat bekend als het symbool van de stad, en geldt als een van de best bewaard gebleven middeleeuwse vestingbruggen in Frankrijk.

Bezienswaardigheden en leuke uitjes in de Lot

Gouffre de Padirac

Is één van de bekendste en spectaculairste grotten van Frankrijk. De ingang bestaat uit een enorm gat in de grond met een doorsnede van meer dan veertig meter en in de grot stroomt een rivier, waar je met gondels overheen vaart. Het water is ongelooflijk helder. Als je in de buurt bent, dan is de Gouffre de Padirac een echte aanrader zeker met kinderen. De grot is erg mooi en de afdaling en het tochtje over de rivier zal je lang zal bijblijven. Het kan er wel druk zijn dus koop je kaarten alvast online.

La Forêt des Singes

Een bos en Berberapen, dat is wat je tegen komt in La Forêt des Singes. In totaal lopen er meer dan 15o apen rond in het park, en die aarzelen zeker niet om de popcorn, die je wordt aangeboden bij de ingang, uit je hand te pakken. Zeker een heel leuk uitstapje om mee te maken!

Waterpret in de Lot

Met zonnig kun je naar Parc de Loisirs la Saule in Bétaille. Een zwemparadijs met buitenbaden en en glijbanen. Of ga lekker naar Quercyland in Souillac. Ook dit waterpretpark heeft verschillende buitenbaden en glijbanen .

Varen over de Lot

Zin in een vaartochtje over de Lot? In Bouziès is het ook mogelijk om bootjes te huren. Vooral de elektrische ‘gabarots’ zie je hier veel, kleine bootjes voor ongeveer vier tot acht personen met een zeildoek als overkapping, tegen de zon.

De Grotte du Pech-Merle

In de grot hebben 20.000 tot 40.000 jaar geleden mensen hun sporen nagelaten door middel van geschilderde en ingekraste afbeeldingen van bizons, paarden en mammoeten. Via een trap kom je bij de 3 kilometer lange grotten.  In het Musée Amédée-Lemozi krijg een goede indruk van het leven van de prehistorische mens. Er mogen per dag echter maar 700 bezoekers de grot betreden het is daarom is het verstandig om, in het hoogseizoen, 3 tot 4 dagen van tevoren te reserveren.

Parc Animalier de Gramat

Een vdierentuin in Gramat. Meer dan 150 diersooren op 40 Ha.

Rocamadour

Dankzij een unieke combinatie van geschiedenis, gezelligheid en kunst werd Rocamadour één van de populairste pelgrimsbestemmingen in Frankrijk. Maar ook het prachtige landschap was een belangrijke reden. Le Rocher des Aigles is een leuk vogelpark dicht bij Rocamadour met meer dan zestig verschillende vogelsoorten en staat bekend om haar indrukwekkende vogelshows.

Grotte de Lacave

Grotte de Lacave is een van de mooiere grotten in de Lot. Met een klein elektrisch treintje wordt je de grot in gereden. De rondleiding brengt je langs twaalf prachtige kamers.

Chateau Bonaguil

Uit archeologisch onderzoek is gebleken dat het kasteel van Bonaguil ergens tussen 1259 en 1271 gebouwd moet zijn op een strategische locatie, bovenop een rotspunt. De enige ingang is boven een natuurlijke grot. Het is een van de mooiste burchten van Frankrijk met een prachtig uitzicht vanaf de top. Jaarlijks, in de eerste week van augustus is er een een festival in het kasteel.

Château de Cénevières

Château de Cénevières is een prachtig kasteel, ongeveer zeven kilometer ten oosten van het plaatsje Saint-Cirq-Lapopie, in het departement Lot. Het kasteel ligt op een hoge rots boven de gelijknamige rivier.

Musea

In de Lot kun je je hart ophalen wat betreft musea. Je hebt namelijk keuze uit verschillende museums in de regio. Je kan onder andere terecht in het Museum van de Schriften in Figeac, het Museum Henri Martin in Cahors (schone kunsten), het Ateliermuseum Zadkine in Les Arques (beelden) en het ateliermuseum Jean Lurçat in St-Laurent-les-Tours (hedendaagse wandtapijten). Maar je kan ook naar het Centrum voor hedendaagse kunst Georges Pompidou in Cajarc.

Sportieve activiteiten in de Lot

Kanoën op de Lot

De Lot is één van de twee grote rivieren in dit deel van Frankrijk en op meerdere plekken is het mogelijk om een kano te huren waaronder in Castelmoron sur Lot. Direct naast de brug over de Lot worden kano’s verhuurd én is een afgezet zwemstrandje.

Het jaagpad langs de Lot

Torenhoge kliffen boven je, een in de rotsen uitgehakt pad, het kabbelende water van de rivier, en leuke sluisjes waar altijd wat te beleven valt: loop eens langs de Lot, over het chemin de halage, het jaagpad. Leuk voor een middagje relaxt wandelen, of als lunchplek tijdens een roadtrip door het departement Lot. Aan de zuidoostkant van Bouziès vind je een grote parkeerplaats, het vertrekpunt voor de wandeling over het jaagpad.

Fietsen in de Lot

De Lot ontspringt in de bergen van het Centraal Massief, doorkruist het zuidwesten van Frankrijk en mondt uit in de Garonne. Langs grote delen van de rivier kun je prima fietsen, sinds 2009 is een traject officieel aangemerkt als fietsroute. De Véloroute vallée du Lot begint in Cahors en eindigt in Aiguillon. De route is opgedeeld in 3 etappes, van Cahors naar Albas, van Albas naar Fumel en van Fumel naar Aiguillon. Fietskaarten zijn gratis af te halen bij de VVV’s in de buurt.

Tip. Fiets de bewegwijzerde route tussen Fumel en Puy-l’Évêque. Dwars door de vallei van de Lot en merendeels via een voie verte (verkeersvrij) over een oude spoorbaan.

Outdoorsporten

In de Lot kun je nast kanovaren, fietsen en andelen ook afdalen in grotten, tokkelen, klimmen over rivieren en tegen rotswanden en raften. Genoeg outdoorsport dus. Eneke, gerenomeerde aanbieders in de Lot zijn:

Kalapa Loisirs in Bouzies

Prachtige kanotocht op een niet te grote rivier (Cele) waardoor het erg rustig is. Echt een aanrader. Met een busje wordt je stroomopwaarts gebracht en je kan in je eigen tempo terug varen naar vertrekpunt (7 km) waar de auto staat.  Een andere activiteit is speologie. Onder leiding van een ervaren gids dal je af in een  grot. Heerlijk om af te koelen op een warme dag!

Lot Aventure in Cajarc

Maak hier een 8. 5 km kajaktocht op de Lot tussen Gaillac en Larnagol. De Lot is een prachtige rivier om te kajakken. Het brede stuk van de Lot en het uitzicht op Calvignac op de kliffen zorgt voor een geweldige ervaring.

Campings in de Lot

Greencamp verhuurt op 2 campings in de Lot sfeervol ingerichte safaritenten. Kleine familiecampings met persoonlijke aandacht, ruimte en prima faciliteiten. Op deze kleine campings in de Lot verhuurt Greencamp safaritenten, Greenlodge Safaritenten en tenten met prive sanitair.

Greencamp Safaritenten op vind je op de volgende campings:

Andere regio's in Frankrijk

Naast safaritentenverhuur in de Lot kun je ook safaritenten huren in andere Franse regio’s. Zo kun je onder andere terecht in: